Sen zajmuje w naszym życiu niemal 1/3 czasu. To właśnie podczas snu nasz organizm poddany zostaje regeneracji, dzięki której możemy normalnie funkcjonować w ciągu dnia. Bardzo ważny jest wybór odpowiedniego dobranego materaca do spania, który zapewni nam prawidłowe podparcie w trakcie nocy. W naszym łóżku gromadzi się wiele drobnoustrojów, zabrudzeń i zanieczyszczeń, które wpływają negatywnie na właściwości i żywotność materaca. Warto zadbać o czystość i świeżość inwestując w specjalny ochraniacz na materac, który pozwoli nam dłużej cieszyć się z walorów użytkowych materaca!

Ochraniacz na materac – czy warto kupić?

Warto zabezpieczyć materac przed zanieczyszczeniami i zabrudzeniami, jak również gromadzeniem drobnoustrojów. Ochraniacz na materac zapewni skuteczną ochronę przed przedostawaniem się cieczy i wilgoci do wnętrza materaca, chroniąc go przed szybszym zużyciem i zniszczeniem. W połączeniu z antyalergicznym i przewiewnym pokrowcem na materac może stworzyć doskonałą barierę przed zabrudzeniami, a co za tym idzie wpłynąć na komfort i wygodę podczas codziennego odpoczynku.

Jaki ochraniacz na materac wybrać?

Nakładka higieniczna musi być idealnie dopasowana do rozmiaru materaca oraz umieszczona w taki sposób, aby nie przesuwać się w trakcie użytkowania. Jednakże dwie najistotniejsze właściwości ochraniacza na materaca to przewiewność i wodoodporność. Głównym zadaniem ochraniacza jest zabezpieczenie materaca głównego przed zanieczyszczeniami, zabrudzeniami i cieczami. Wysokiej jakości ochraniacz na materac skutecznie wchłonie wilgoć, zapewniając przy tym odpowiedni stopień przepuszczalności powietrza, dzięki któremu w materacu zachowana zostanie długotrwała świeżość i czystość.

Więcej o ochraniaczach na materacach w artykule: www.panmaterac.pl/blog/ochraniacz-na-materac-jaki-wybrac/